Wycieczka klas szóstych do Łodzi
18 maja klasy 6a i 6b wraz z wychowawczyniami ? p. Iwoną Stefańską-Stanik i p. Beatą Wójcik oraz z panią pedagog Grażyną Grudzień, pojechały na wycieczkę do Łodzi, aby zwiedzić najnowocześniejsze w Europie ZOO – ORIENTARIUM – pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej.
Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Nasi uczniowie mogli obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili również łódzką Manufakturę, a w niej EXPERYMENTARIUM – wystawę, w której należy wszystkiego dotknąć! Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii).
Był też czas na zabawę w ARENA LASER GAMES.To był wspaniały dzień integracji, nauki i zabawy.
Wycieczka klas szóstych do Łodzi
Wczesnym rankiem 1 października klasy szóste wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Swoją edukacyjną podróż uczniowie rozpoczęli od zwiedzania zabytkowej części miasta o nazwie Książęcy Młyn, który dawniej należał do zespołu fabryk włókienniczych. Od przewodnika uczniowie dowiedzieli się, że Łódź rozkwitła, kiedy właścicielem był Karol Scheibler -najbogatszy mieszkańcem miasta. Kolejny punkt wycieczki to Muzeum Kinematografii, które znajduje się w dawnym pałacu Scheiblera. Droga do niego wiodła przez park miejski ?Źródliska?, gdzie można było zobaczyć trzystuletnie dęby. W Muzeum Kinematografii odbyły się warsztaty poświęcone początkom filmów fantastycznych i tajnikom sztuki filmowej. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Fabryki w Manufakturze. Tam poznali historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. Zobaczyli jak pracują zabytkowe krosna, z czego powstaje tkanina oraz poznali codzienną pracę ówczesnych robotników. Wizyta w tym miejscu była cenną lekcją, która przeniosła uczniów w czasie, do lat rozkwitu łódzkiego przemysłu i życia ówczesnych fabrykantów.